Yhdistyksen Keilailumestaruudet ratkottiin Lahdessa

3.10.2016

Helsingin Kurt Stjerbergille mestaruus A-B luokassa ja Urpo Palmiselle C-D luokassa

Tulokset:

A-B luokka:                

                 1. Kurt Stjerberg, Helsinki             1265

                 2. Tapani Leppäniemi, Salo            1236

                 3. Kari Tuomela, Jyväskylä            1197

                 4. Raimo Syrjä, Lappeenranta        1120

                 5. Juhani Niemi, Helsinki               1108

                 6. Yrjö Kivistö, Helsinki                  1074

                 7. Juhani Saarinen, Saarijärvi        1055

                 8. Taisto  Lamberg, Pernaja           1049

                 9. Timo Mankonen, Tampere           962

 

C-D luokka: 1. Urpo Palminen, Hollola                           1227

                  2. Pekka Teinilä, Naantali                            1218

                  3. Hannu Valkeaniemi, Tampere                   1193

                  4. Antero Kokko, Oulunsalo                          1189

                  5. Kari Korhonen, Jyväskylä                         1164

                  6. Jukka Ollikainen, Oulu                              1158

                  7. Jukka Rautavaara, Humppila                     1154

                  8. Rauno Palminen, Lahti                              1137

                  9. Martti Reho, Jyväskylä                              1132

                 10. Juhani Johansson, Lappeenranta              1122

                 11. Vuokko Jylhäsalo, Tampere                       1100

                 12. Esa Suoniemi, Tampere                            1075

                 13. Hannu Lehto, Purujärvi                             1061

                 14. Veli-Matt Niemi, Lappeenranta                  1050

                 15. Markku Kamsula, Oulu                             1046

                 16. Hans Löfman, Helsinki                              1032

                 17. Ilkka Wunsch, Oulu                                 1030

                 18. Tapio Karvonen, Vantaa                            1022

                 19. Harri Rummukainen, Mikkeli                     1011

                 20. Marjo Similä, Oulu                                      986

                 21. Antti Kotka, Lahti                                       934